Chiptuning

 

Chip Tuning polega na zmianie parametrów sterujących silnika (mapy) zapisanych w sterowniku silnika  (ECU) tak, aby poprawić osiągi samochodu.
Producenci z różnych względów (emisja spalin,  średnie spalanie, pozycjonowanie marketingowe silnika na rynku) nie wykorzystują pełnego potencjału jednostek napędowych i sprzedają auta z programami, w których można jeszcze wiele poprawić.

Chip Tuning  pozwala znacząco zwiększyć  moc i moment obrotowy  przy obniżeniu zużycia paliwa (dotyczy silników turbo diesla). Chip Tuning przeprowadzamy zarówno w samochodach seryjnych jak również w samochodach z dodatkowymi modyfikacjami (większe turbo, intercooler itp.).

 Chip Tuning wykonuje się bez wymiany ECU oraz bez naruszenia jakichkolwiek fizycznych zabezpieczeń ECU lub samochodu. Sam proces składa się z  zmierzenia parametrów auta na hamowni w celu sprawdzenia ‘zdrowia’ auta; modyfikacje aut chorych nie mają sensu i nie powinny być wykonywane. Głównym dostawcą programów jest niemiecka firma DTE-Systems. Dokładne parametry  modyfikacji są dostępne na stronie  www.chiptuning.com  
Carrera Tuning
Carrera Tuning